Kde vybavíte pôžičku bez ručiteľa

Často sa človek ocitne v situácii, kedy si proste potrebuje požičať peniaze. Dôvodov môže byť niekoľko- potrebuje vyplatiť staré dlhy, chce s kúpiť auto alebo chce peniaze na dovolenku. Niekedy ide o veci, ktoré neradi prezentujete na verejnosti, resp. banky a nebankové spoločnosti nemajú špecifické finančné produkty pre vašu pôžičku. Málokto chce do svojich dlhov zahrnúť niekoho blízkeho alebo známeho, preto sa ľudia obracajú na možnosti pôžičky bez ručiteľa. V takomto prípade sa musí človek obzrieť po bezúčelových pôžičkách a úveroch, ktoré sú bez ručiteľa.

Čo je to pôžička bez ručiteľa?

Je to finančný produkt banky alebo nebankovej spoločnosti, ktorá má oprávnenie poskytovať pôžičky(túto skutočnosť si však vopred preverte). Pri malých sumách automaticky spoločnosti rátajú s tým, že vám pri pôžičke nikto ručiť, a teda nebude pod vašou pôžičkou podpísaný v prípade, že by ste neboli schopní pôžičku splácať. Pri vysokých sumách vám však málokto poskytne úver bez ručiteľa, pretože je to oveľa rizikovejšie. Môžete však ručiť svojim majetkom- či už hmotným alebo nehmotným (auto, dom).

Nebanková spoločnosť niekedy nemusí byť posledná možnosť

Ak ste už vyčerpali nápady ako získať rýchlo peniaze, môžete sa obrátiť na nebankovú spoločnosť, ktorých je na trhu pomerne dosť. Rozdeľujú sa na nebankové spoločnosti poskytujúce rýchle a krátkodobé pôžičky spravidla na niekoľko týždňov a nebankovky, ktoré poskytujú dlhodobé pôžičky ľuďom, ktorí by jednoducho úver v banke nedostali. Niektoré poskytujú peniaze s vysokým úrokom no pri dlhodobých sa nájdu aj seriózne spoločnosti, ktoré môžu svojimi produktami konkurovať aj bankovým úverom.  Príkladom môže byť produkt od firmy Cetelem- Pôžička na čokoľvek  s úrokom od 8,39 p.a. .

Pôžička od banky bez ručiteľa

Ak patríte medzi klientov s dobrou bonitou a teda nemáte problém splácať svoje dlhy, banka vám vie bez ručiteľa požičať až do 25000 €, pričom úrok v banke je priaznivý, Nevýhodou je viac byrokracie a teda na pôžičku si počkáte v lepšom prípade niekoľko dní. Taktiež musíte presne doložiť všetky vaše príjmy a výdavky a nesmiete figurovať v registry dlžníkov.

Pri porovnaní produktov si skúste vypočítať presné náklady spojené s úverom.

AKO HODNOTÍTE TENTO ČLÁNOK?

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

*