Pôžička pre začínajúcich podnikateľov

Začiatky sú ťažké. Nie je tomu inak ani v podnikaní. Mladí začínajúci podnikatelia často nemajú financie na dobrý rozbeh a nabudenie svojej firmy, alebo dokonca majú skvelý nápad, ale financie nemajú žiadne.  Povieme si ako by mohol začínajúci podnikateľ postupovať v takejto situácii.

Požičajte si od rodiny

Ak svojmu podnikateľskému zámeru skutočne veríte, skúste sa najskôr obrátiť na svoju rodinu. Vysvetlite im svoj zámer, ukážte podnikateľský plán, plán investícii, predpokladané príjmy a opýtajte sa ich, či by vám s vašim začiatkom nepomohli. Samozrejme túto možnosť si vyberte len v prípade, že vaše vstupné náklady nebudú horibilné a v prípade neúspechu by ste si rodinu nerozhnevali.

Mikropôžićky pre podniakteľov

Národná agentúra pre malé a stredné podnikanie spustila svoj mikropôžičkový revolvingový systém, ktorý prostredníctvom malých zvýhodnených pôžičiek pomôže v rozbehu začínajúcim podnikateľom- Minimálna výška pôžičky od agentúry bude 2500 € a maximálna hranica až 50 000 €. Najdlhšie môžete túto pôžičku splácať 4 roky, najmenej 6 mesiacov. V prípade, že budete potrebovať, môžete pôžičku začať splácať až 6 mesiacov od jej čerpania. Úrok, ktorý pri tejto pôžičke môžete dostať je závislý od sadzby Európskej centrálnej banky a od marže stanovenej na základe ratingu, je fixná a teda počas celej doby splácania rovnaká. Momentálne to predstavuje úrokovú sadzbu v rozmedzí  1,26%-9,16%
Máte start-up v oblasti IT? Požičajte si od FIT

Národná agentúra pre rozvoj malého a stredného podnikania spustila j fond na podporu informačných technológii (FIT). V tomto programe je spojený investor štát a súkromný investor. Okrem pôžičky nádejní podnikatelia dostanú zdarma aj mentoring od úspešných manažérov a podnikateľov z IT oblasti.

Pôžička pre mladých podnikateľov od banky

Ďalšia možnosť, ako sa dostať v začiatkoch podnikania k peniazom je úver pre podnikateľov z banky. Každá banka ponúka svoj produkt, ktorý je rozdielny podmienkami, poplatkami a úrokmi.  Úvery v banke môžeme rozdeliť na bezúčelové a účelové. V prvom prípade nemusíte presne vydokladovať účel použitia financií, no na druhej strane ste limitovaný nízkym úverom s vysokými úrokmi, preto je ďaleko lepšou voľbou účelový úver, ktorý banka bude riešiť individuálne a tak dostanete úver na mieru. Ako pri každom úvere aj v tomto prípade by ste si mali nájsť čas prejsť si všetky ponuky bánk a vybrať si tú najvýhodnejšiu.  Porovnanie pôžičiek pre začínajúcich podnikateľov by nemalo význam a to z dôvodu individuálnych podmienok v každej banke.  Pred tým ako sa vyberiete do banky mali by ste si pripraviť podrobný podnikateľský plán so všetkými výpočtami nákladov a príjmov.

AKO HODNOTÍTE TENTO ČLÁNOK?

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

*