Nákup na splátky- ako si vybrať dobrú spoločnosť

Nákup na splátky cetelemNákup prostredníctvom mesačného splácania sa na Slovensku stal veľmi rozšírenou formou nadobúdania spotrebiteľského tovaru a veľké množstvo spotrebiteľov si vyberá tento systém nákupu pri akomkoľvek type produktov. Určite poznáte základný mechanizmus takéhoto nákupu a pravdepodobne ste s ním už prišli do kontaktu, takže poznáte výhody aj nevýhody. Fungovanie nákupu na splátky je asi každému dobre známe. Kupujete si ľubovoľne zvolený produkt, ale nebudete za neho platiť celú kúpnu sumu ihneď jednorazovo, pretože je to práve akontácia a ďalšie mesačné splátky, pri ktorých zaplatíte za tovar postupne. Takýto nákup je ohodnotený úrokovými sadzbami, takže konečná cena je vždy o niečo vyššia ako čiastka, za ktorú by ste dostali totožný predmet nákupu pri zvolení jednorazovej platby v hotovosti. Avšak zopár spoločností prináša na trh novinku vo forme nákupu na splátky bez navýšenia. Je vôbec možné dnes nakupovať na splátky a zároveň nepreplatiť cenu na úrokoch? A pokiaľ táto možnosť existuje, aký má pre predajcov význam predávať na splátky s nulovými úrokmi?

Priebeh splátkového nákupu bez navýšenia

Existujú dokonca dva spôsoby ako môžete takýto splátkový nákup uskutočniť a už to nie je len osobná návšteva kontaktného miesta, kde si s obchodným zástupcom dohodnete všetky podmienky a takisto Vám objasní detaily nákupu. K dispozícii máte aj možnosť splátkového nákupu prostredníctvom internetu, čo stále nepatrí k celkom bežným spôsobom, nakoľko je táto metóda stále novinkou, ale čoraz viacej si získava popularitu kvôli rýchlosti a komfortu pri vybavovaní. V podstate dokážete nakúpiť z domu a stačí Vám počkať na doručenie tovaru.

Kto ponúka nákup na splátky s nulovými úrokmi

Ak chcete využiť úplne nulové úroky za nákup na splátky, máte celkom pestrý výber, pretože takmer všetky popredné spoločnosti, ktoré sa špecializujú na takúto formu obchodnej činnosti a pôsobia na slovenskom trhu, majú vo svojom portfóliu variant bez navýšenia a ponúkajú ho všetkým zákazníkom po splnení určitých podmienok. Každá z týchto spoločností spolupracuje s jedným alebo viacerými úspešnými predajcami a prevažne vždy sa jedná o rôzne obchodné siete ponúkajúce elektroniku, ktorá je podľa oficiálnych štatistík na splátky najviac kupovaná. Cetelem – Táto spoločnosť patrí k tým najúspešnejším medzi poskytovateľmi nákupu na splátky a vysoké množstvo podpísaných zmlúv hovorí samo za seba. Spoločnosť spolupracuje s viacerými známymi predajcami, kde si môžete zabezpečiť nákup osobne alebo on-line. Cetelem ponúka viacero variantov splátkového nákupu a od výberu toho konkrétneho záležia dané úroky. Splatnosť za tovar si môžete zvoliť od 6 do 48 mesiacov a cena pôžičky sa pohybuje od 100 do 17000€. Čo sa týka nulového navýšenia, Hej.sk ponúka túto možnosť pri doplatení úveru v 4.mesiaci, NAY Vám túto akciu dá pri 6-mesačnom variante splácania a s Alzou prichádzajú pravidelné akcie, ktoré trvajú iba niekoľko dní, ale často sa opakujú. Na trhu je samozrejme viacero serióznych firiem, s ktorými dokážete nakupovať na splátky, ale momentálne sú nulové úroky výhradne doménou spoločnosti Cetelem. Quatro, Home Credit alebo Triangel patria k týmto kvalitným poskytovateľom a ich navýšenie je takisto minimálne, zvyčajne do 20%, konkrétne úroková miera záleží vždy od presných podmienok. Pokiaľ radi využívate možnosť nákupu na splátky, určite Vás bude zaujímať šanca získať požadovaný tovar formou splácania bez úrokového navýšenia. Odporúčame Vám využiť služby spoločnosti Cetelem alebo vsadiť na niektorú z ďalších spoločností ponúkajúcich nákup s minimálnymi úrokmi, pri ktorých získate nový produkt za výhodných podmienok.

Nákup na splátky- ako si vybrať dobrú spoločnosť 5.00/5 (100.00%) 3 votes

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

*