Pôžička od Providentu? Je rýchla, no drahá

Provident financial pôžička r=ychloSpoločnosť  Provident Financial bola založená vo Veľkej Británii v roku 1880, na Slovensku pôsobí od roku 2001. Získala si u nás povesť spoľahlivého poskytovateľa nebankových pôžičiek. Poskytujú zodpovedný prístup k zákazníkom a dodržiavanie pravidiel v zmluve, čiže žiadne iné skryté poplatky navyše. Plusom je možno aj osobný servis prostredníctvom početných obchodných zástupcov, ktorí Vám prinesú zmluvu k Vám domov, kde ju spolu s Vami aj prejdú, naozaj individuálny prístup.

Lenže táto spoločnosť sa nezaoberá len poskytovaním pôžičiek. V ponuke má aj iné aktivity a služby. Každoročne organizuje napríklad dve celoslovenské výzvy na darovanie krvi. Pravidelne organizuje pre zamestnancov dobrovoľnícku aktivitu v spolupráci so Slovenským skautingom. Napr. upravovanie okolia hradu Gýmeš, či Odklínanie hradu Vršatec a iné. Takisto organizuje školenie s názvom „Škola rodinných financií“ . Je to vlastne finančné vzdelávanie v komunitách, rodinách, či medzi sociálne slabšími rodinami, kde preberajú rôzne témy – rodinný rozpočet, poistenie, ako si hľadať prácu, banky a ich služby, atd.  Čiže je to taká pomoc ľudom, čo je od nich pekné a určite si tým nepokazia meno.

Ale vráťme sa späť k pôžičkám. Provident ponúka hotovostné aj bezhotovostné pôžičky vo výške od 140 – 2300 eur, ktoré splácate týždenne.  Aký je medzi nimi rozdiel?

Hotovostná:

Tento druh pôžičky má jednu výhodu oproti ostatným – vybavíte ju veľmi rýchlo a nemusíte nikam chodiť. Všetko za Vás vybaví ich obchodný zástupca, ktorý Vám zmluvu aj peniaze donesie k Vám domov. Navyše ak si zaplatíte jeho služby, kedykoľvek Vám aj počas splácania pôžičky vie poradiť alebo vyjsť v ústrety v prípade, že sa oneskoríte so splátkou alebo ak sa dostanete do problémov so splácaním. Dobu splácania si volíte na 45, 60 alebo 100 týždňov.

Bezhotovostná:

Už z názvu vyplýva, že peniaze nedostanete na ruku ako v prípade hotovostnej pôžičky, ale na účet. Takisto aj splátky platíte pohodlne doma z účtu, čiže nikto nepríde k Vám domov ich pýtať. Čo je ale nevýhodou oproti hotovostnej pôžičke na peniaze musíte čakať trošku dlhšie, zvyčajne do dvoch týždňov sú na Vašom účte. Pôžičku voľte preto vtedy, ak nepotrebujete peniaze súrne v priebehu pár hodín. Inak podmienky zostávajú rovnaké, tiež si volíte dobu splácania 45, 60 a 100 týždňov.

Zľava Plus

Dokonca pre dlhodobých klientov poskytujú  novinku, produkt s názvom Zľava Plus. Ide o to, že ak spĺňate základné parametre – ste klientom viac ako rok, splácate vždy načas svoje splátky a v riadnej výške, potom máte nárok túto službu využívať. Vďaka tomuto produktu  máte možnosť získať významnú úsporu na svojej pôžičke a výrazne ušetriť, čo je pozitívne.

Zhrňme si teda, čo vieme o pôžičkách Provident:

Výhody:

 • Rýchle vybavenie
 • Bez ručenia
 • Bez dokladovania príjmov a účelu
 • Individuálny prístup
 • Bez skrytých vedľajších poplatkov
 • Výška pôžičky od 140 – 2300 eur

Nevýhody:

 • Extrémne vysoké úroky (až okolo 70%)
 • Vysoké poplatky za sprostredkovanie
 • Týždenná splátka
 • Dlhšia doba splácania
 • Hrozba exekúcie

Treba si zvážiť všetky plusy a mínusy tejto spoločnosti a je len na Vás, ako sa rozhodnete. Ak sa aj náhodou rozhodnete pre túto spoločnosť, môžete brať ako jednu výhodu tú, že ste si zvolili spoločnosť s pevným zázemím na Slovensku.

AKO HODNOTÍTE TENTO ČLÁNOK?

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

*