Pôžičky pre nezamestnaných – ako vybaviť

Pôžička pre nezamestnaných, ako už z jej názvu vyplýva slúži pre ľudí bez práce, dočasne práce neschopných, alebo ľudí, ktorí nemajú pracovnú príležitosť. S takouto pôžičkou majú príležitosť rozbehnúť vlastné podnikanie, postupne pôžičku splatiť a zaradiť sa do fungujúcej spoločnosti.

Pôžička pre nezamestnanéhoPôžička pre nezamestnaných by sa inak dala nazvať aj nebankový úver bez potvrdenia príjmu. Slovné spojenie bez potvrdenia príjmu vlastne vyjadruje, že táto pôžička môže byť poskytnutá každej osobe, ktorá o ňu požiada. V takom prípade je jej poskytnutá pôžička v zodpovedajúcej sume. Pri výške sumi ,ale treba brať ohľadom nato, že banky majú vyššie úrokové sadzby a prísnejšie podmienky zmlúv. Ak vám je pôžička poskytnutá, peniaze sa objavia na vašom účte a môžete ich využívať. Peniaze ako aj pôžičky sú neúčelové,t.j.- môžete s nimi narábať podľa vlastnej vôle a nie ste povinný to dokladovať danej inštitúcii. A ďalšou výhodou je, že nie je potrebné potvrdenie príjmu.

Ako bolo vyššie spomenuté, jedná sa o nebankové úvery, takže ich logicky vydávajú iba nebankové spoločnosti. Okrem výhody, ako je jej okamžité vybavenie je aj to, že vybaviť si ju môžete priamo z domu, cez internet alebo telefón. Na internete je možné nájsť komu týchto nebankových spoločností, ktorý po vyplnení online žiadosti. Základnými požiadavkami, ktoré sa môžu meniť sú :

Meno a priezvisko; adresa bydliska; telefón; e-mail; rodné číslo, mesačný príjem; vaše postavenie; rodinný stav ; počet vyživovaných detí; požadovaná suma ; požadovaná doba splácania; účet kde majú byť peniaze prevedené.

Pre vlastnú bezpečnosť vám ale odporúčame osobné vybavenie pôžičky, nakoľko informácie, ktoré sú poskytované sú dôverné a nemáte žiadnu záruku ich nezneužitia.

Začiatok formulára

Spodná časť formulára Čo sa ešte týka pôžičiek, tieto nebankové spoločnosti požadujú istú formu ručenia. Najčastejšie ňou býva dom alebo auto. Robia to z toho dôvodu, aby boli krytý voči podvodníkom, ktorí by si chceli peniaze požičať, ale nechcú ich vrátiť. 

Načo si treba dávať pozor? 

–          musíte brať na vedomie, že ručíte domov alebo autom. V prípade, že nesplatíte pôžičku budú vám odobrané

–           vysoká úroková sadzba, preto si je potrebné premyslieť, či je pôžička naozaj nevyhnutná a či ju vôbec dokážete splatiť..

Charakteristika rýchlych pôžičiek:

Rýchla pôžička je vlastne pôžička bez ručiteľa a dokladovania príjmu. Nie sú za ňu účtované úroky, platí sa iba poplatok za sprostredkovanie služby. Dá sa uskutočniť aj cez sms správu a max. suma , o ktorú je možno požiadať je rôzna podľa toho kto ju poskytuje. Majú však vysoké úrokové sadzby. Ročná úroková sadzba sa môže vyšplhať až na 70%. Tieto pôžičky sa využívajú najmä pred výplatou, kedy je potrebné niečo rýchlo splatiť. Odporúčame však využívať ju pre menšie sumy, alebo v prípade, že ju budete môcť čím skôr splatiť. 

Výhody pôžičky

-pôžička bez potvrdenia o príjme

-pôžička bez účelu

-rýchla pôžička vybavená do niekoľkých hodín

-široká možnosť žiadania o pôžičku

Nevýhody pôžičky

-menšia suma požičanej čiastky oproti bankovej pôžičke

-vyššia úroková sadza

-žiaden alebo nízky príjem v nepríjmovom období 

Ďalšie poplatky pri uzatváraní pôžičky

-administratívne poplatky za uzatvorenie zmluvy o pôžičke

-poplatky za vedenie účtu a vybavenie úveru nezamestnanej osobe

-poistenie neschopnosti splácať pôžičku

-navýšená prvá alebo posledná splátka úveru

-ostatné poplatky úveru

-dodatočné poplatky

AKO HODNOTÍTE TENTO ČLÁNOK?

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

*