Rýchle nebankové pôžičky

Rýchle nebankové pôžičky sú preferovanými finančnými produktmi, ktoré môžu pomôcť každému z nás v nečakanej zlej životnej a finančnej situácii –  keď prekvapivo príde vyššia faktúra za energie, keď sa pokazí auto či chladnička, alebo keď potrebujeme narýchlo zaplatiť komplikovaný zdravotný úkon, ktorý neprepláca poisťovňa… Takéto nečakané výdavky môžu každého z nás donútiť využiť „plán B“, a teda požiadať o rýchlu nebankovú pôžičku.

Rýchle nebankové pôžičky nielen stavajú na rýchlosti vyhodnotenia žiadostí, ale i na benevolentnosti pri prehodnocovaní bonity klientov. Často ide o pôžičky, ktoré môže získať ktokoľvek –  zamestnaný, ale aj nezamestnaný… Rýchle pôžičky bývajú prístupné tiež ženám na materskej dovolenke alebo dôchodcov, či poberateľom opatrovateľského príspevku a pod. Medzi najznámejšie nebankové spoločnosti, ktoré poskytujú rýchle pôžičky, patria napr. Proficredit, SMSCREDITS.SK, creditONE, Pôžičkomat.sk a Kesidy.

Profi Credit

Spoločnosť Profi Credit ponúka tzv. zamestnanecký úver vo výške od 300 do 1 500 Eur, o ktorý môžu požiadať i osoby zamestnané v zahraničí, dôchodcovia, či ženy na materskej dovolenke. Doba splatnosti sa pohybuje od 12 do 48 mesiacov a poskytnutie úveru je bez poplatku. Výška úrokov závisí od výšky pôžičky a jej doby splatnosti. Finančné prostriedky môže žiadateľ dostať na svoj účet už do 24 hodín od schválenia žiadosti.

SMSCREDITS

Rýchla pôžička od SMSCREDITS.SK môže byť riešením v prípade neočakávaných menších výdavkov, ktoré treba urýchlene riešiť. Stačí sa registrovať prostredníctvom online formulára alebo SMS správy a čakať na prehodnotenie žiadosti. Spoločnosť na svojej webovej stránke sľubuje sprístupnenie finančných prostriedkov už do niekoľkých minút od schválenia pôžičky. Doba splatnosti sa pohybuje na hraniciach 5, 10 a 15 dní. Výška pôžičky je ohraničená sumou 350 Eur. Úrok sa opäť aj pri tejto pôžičke odvíja od výšky pôžičky a doby splatnosti.

CreditONE

Spoločnosť creditONE je na slovenskom trhu v podstate novinkou, ale i táto spoločnosť už má svoju pevnú klientelu, ktorá sa neustále rozrastá. Ide o firmu so snahou pomôcť obyvateľom SR v riešení nečakaných a nepriaznivých situácií, a to tak, že sa snaží o empatický a zároveň diskrétny prístup a nezanedbáva ani finančné vzdelávanie verejnosti. CreditONE poskytuje pôžičky v maximálnej výške 350 Eur s možnosťou uplatniť si rôzne zľavy v rámci vernostného programu. Finančné prostriedky je možné obdržať na bankový účet žiadateľa už do 30 minút od schválenia podanej žiadosti. Veľký rozdiel oproti iným spoločnostiam s podobným druhom produktov je práve doba splatnosti, ktorú creditONE stanovuje na dobu max. 30 dní od poskytnutia pôžičky s možnosťou predĺženia, čo môže klienta skutočne zbaviť zbytočného stresu a neželaného nátlaku.

Pôžičkomat

Pôžičkomat.sk taktiež funguje na základe online registrácie, pri ktorej nie je potrebné predkladať doklady o príjme ani osobné doklady. Pokiaľ všetko prebieha hladko, peniaze môže mať klient na účte do hodiny. V prípade pochybností zo strany spoločnosti okolo žiadateľom uvedených údajov, môže mať klient peniaze na účte až do 24 hodín. V tejto spoločnosti je možné požičať si až 700 Eur so splatnosťou maximálne do 31 dní.

Kesidy

Nebankovka Kesidy je taktiež spoločnosťou ponúkajúcou veľmi podobné druhy produktov i s podobným postupom procesu schválenia, poskytnutia a uzatvorenia pôžičky. Po vyplnení online registračného formulára žiadateľ čaká na prehodnotenie svojej žiadosti, na základe ktorého sa dozvie kladnú alebo zápornú odpoveď. V možnosti výberu výšky pôžičky je suma maximálne 300 Eur s dobou splatnosti 10, 20 alebo 30 dní. Spoločnosť Kesidy na svojej webovej stránke uvádza, že finančné prostriedky môže mať žiadateľ na svojom účte už do 24 hodín – v prípade, že má svoj bankový účet v rovnakej banke ako spoločnosť samotná – je teda možné, že vo viacerých prípadoch daný prevod trvá dlhšie, nakoľko webová stránka spoločnosti uvádza účty len v troch bankách.

 

Záujem o rýchle pôžičky je naozaj veľmi vysoký a nedá sa povedať, že sa teda jedná o zbytočné či nevýhodné druhy finančných produktov. Táto kategória pôžičiek má veľké výhody, ale i nevýhody, preto treba starostlivo zvážiť svoju situáciu a popremýšľať nad všetkými alternatívami riešenia. Rýchlu pôžičku môže ľahko získať takmer ktokoľvek, daňou za začlenenie sa medzi nebonitnú, alebo menej bonitnú klientelu je však vyšší úrok, či vysoké sankcie v prípade omeškania. Pokiaľ však príde nečakaná – a dočasná – zlá životná či finančná situácia, rýchle pôžičky sú ideálnym riešením tohto stavu, nakoľko klienta vo väčšine prípadov neobmedzujú minimálnou sumou, a teda nenútia požičiavať si aj to, čo v skutočnosti nikto nepotrebuje.

AKO HODNOTÍTE TENTO ČLÁNOK?

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

*