Nebankové spoločnosti

Ak máte finančné problémy, vyriešiť Vám ich pomôžu buď bankové alebo nebankové spoločnosti. Pri bankách máte tú výhodu, že Vám poskytnú pôžičku s celkom nízkymi úrokmi, ale ich schválenie je zložitejšie, hlavne veľa „papierovačiek“. Tu majú obrovskú výhodu nebankové spoločnosti, tzv. „nebankovky“, ktoré Vám poskytnú peniaze rýchlo, diskrétne a bez „papierovačiek“, čiže úver máte schválený za pomerne krátku dobu, zvyčajne do 2 dní. Negatívom je ale práve vysoký úrok, čiže preplatíte viac ako keby ste si pôžičku zobrali od akejkoľvek banky. Veľakrát ale práve táto možnosť je to jediné, čo človeku zostáva, ak je napr. nezamestnaný, alebo nemá čím ručiť pôžičku, poprípade mu iný problém stojí v ceste. Napriek tomu, že pôžička cez nebankovku je oveľa rýchlejšia a jednoduchšia, stále sa stretávajú s nedôverou od ľudí. Nečudo, veď nie všetky takéto spoločnosti vydržia na trhu dlho a sami ste už určite počuli o nejakom tom krachu. Predstavme si aspoň pár nebankových spoločností v skratke.

Ferratum  – určite ste o nej už počuli, táto spoločnosť patrí medzi hádam najznámejších poskytovateľov nebankových pôžičiek nielen na Slovenku, ale aj v  Európe. Poskytujú originálny typ úveru – tzv. SMS pôžičky, nazývané aj fínske pôžičky. V čom táto pôžička vlastne spočíva? Sú to krátkodobé pôžičky v nízkych sumách, samozrejme už ako z názvu vyplýva, vybavené formou SMS. Možno negatívum je to, že ak ste novým klientom, požičajú Vám najviac 75 €, stálym klientom požičajú viac, aj 250 €. Doba splatnosti je 15 dní, čiže dosť krátka. Pôžička je veľmi rýchla, bez akéhokoľvek dokladovania – celý proces prebieha online a cez SMS, pôžičku máte doma do 2 dní od vyplnenie žiadosti. Lákavé je aj to, že  požičajú peniaze prakticky každému žiadateľovi, ktorý dosiahol vek 18 rokov a má trvalý pobyt na Slovensku. Kroky k získaniu pôžičky sú veľmi jednoduché, vyplníte žiadosť na ich stránke. Následne Vás kontaktujú smskou o schválení žiadosti a peniaze máte v krátkej dobe na účte.

Kešovka –  je názov rýchlej pôžičky, ktorú poskytuje spoločnosť Telervis Plus. Výška pôžičky sa pohybuje v rozmedzí 200 € až 1700 €, čo je už oveľa viac ako pri spoločnosti Ferratum. Aj doba splatnosti je vyššia 7 až 13 mesiacov. Spôsob splácania si určujete sami. Dokonca, čo je trošku možno netypické, pracovníci tejto spoločnosti vyberajú splátky osobne, nemusíte teda nikam chodiť. Pre niekoho je to plus, pre niekoho možno zbytočné otravovanie. Záleží na vkuse. Na to, aby ste získali od nich pôžičku, musíte splniť tieto kritériá –  slovenské občianstvo, trvalý pobyt na Slovensku a trvalý mesačný príjem. Toto je už trochu obmedzujúce, nakoľko nezamestnaný človek nemá šancu.

Essox –  je známa na slovenskom trhu od roku 2006. Patrí do prestížnej finančnej skupiny Société Générale Group a zameriava sa hlavne na splátkový predaj tovaru, či ojazdených áut. Pôžičky od firmy Essox patria medzi najlepšie a najobľúbenejšie pôžičky vôbec. A prečo?  Kúpite si u nich na splátky všetko, čo potrebujete, či už ide o rôzne spotrebiče, nábytok, záhradnú techniku, plastové okná, stavebniny, dovolenku, dokonca i automobily.  Je preto len a len na Vás, čo si za poskytnuté peniaze kúpite. Nákup na splátky môžu využiť všetky fyzické i právnické osoby, dokonca aj mestá a obce. Sami si zvolíte  spôsob splácania a taktiež dobu mesačného splácania – maximálne však 72 mesiacov.  Popritom ponúkajú množstvo výhod. Na pôžičku nepotrebujete žiadneho ručiteľa, iba potvrdenie o výške Vášho príjmu a dva doklady totožnosti.

Cetelem  – ponúka najmä spotrebiteľské úvery.  K získaniu pôžičky od Cetelem Vám netreba žiadneho ručiteľa a dokonca niekedy ani potvrdenie o vašom príjme. Najvyužívanejšou pôžičkou od spoločnosti Cetelem je pôžička na čokoľvek. Tú získa naozaj každý a je len na Vás na čo ju využijete, pretože  nežiadajú od Vás žiadne dokladovanie. Čo je výborné a poteší každého,  poplatky za vybavenie pôžičky nie sú a dokonca spoločnosť  vykonáva aj poistenie schopnosti splácať úver. Maximálna výška pôžičky je do výšky 17 000 eur, čo je už pekná suma. Okrem toho Vám požičajú aj na auto a to až do sumy 34 000 eur.

Home Credit  –  patrí všeobecne k najdlhšie držiacim sa spoločnostiam na trhu. Pomaly sa rozrastá po celej Európe. Home Credit si drží  svoje dobré meno najmä  výhodným pôžičkám. Najznámejším produktom od Home Credit  je  spotrebiteľský úver. Peniaze si vybavíte  nie online ako pri iných spoločnostiach, ale priamo v predajni. Úver sa poskytuje už od sumy 100 eur až do výšky 3320 eur. K vybaveniu pôžičky potrebujete dva doklady totožnosti a pri nákupe nad 663,88€ aj potvrdenie o príjme. Spoločnosť začala ponúkať i takzvané pôžičky cez telefón. Po schválení žiadosti môžete získať pôžičku už od 300 eur maximálne však 4300 eur. Za vybavenie pôžičky nič neplatíte, takisto za jej vedenie a predčasné splatenie, čo poteší každého. Pre získanie pôžičky musíte mať minimálne 23 rokov a  platný občiansky preukaz.

Cofidis  –  poskytuje úvery po takmer celej Európe už od roku 1985. Disponuje množstvom finančných produktov a služieb, ktoré s tým všetkým súvisia. Momentálne táto spoločnosť ponúka pomerne výhodnú pôžičku s názvom COFIDIRECT Plus. Táto pôžička je vhodná pre ľudí, ktorých prekvapili neočakávané náklady. Peniaze môže získať každý občan Slovenskej republiky, vo veku 18 rokov, dokonca aj dôchodca a ženy na materskej. Vybavenie pôžičky je veľmi ľahké a rýchle. Stačí zavolať na linku Cofidis a dohodnúť sa na podrobnejších informáciách. Vy si vyberiete aj výšku mesačných splátok v závislosti od sumy peňazí, ktoré chcete čerpať. Po schválení vašej žiadosti, vám zašlú  peniaze v priebehu 2 dní na Váš účet. Taktiež neplatíte poplatok za predčasné splatenie pôžičky.

AKO HODNOTÍTE TENTO ČLÁNOK?

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

*