Pracujete v zahraničí a potrebujete hypotéku? Poradíme Vám ako na to.

Hypoteka v zahraniciSlovákov zamestnaných v zahraničí je čoraz viac. Zahraničie je výbornou možnosťou, ako si privyrobiť na zabezpečenie života či len zlepšenie životného štandardu. Vďaka takejto práci je možné našporiť si na časť nehnuteľnosti, ale na vyplatenia jej zvyšku je i tak potrebné siahnuť po možnosti finančnej pomoci z banky formou hypotéky.

Samozrejme, na Slovensku existujú spôsoby takejto pomoci aj pre našich občanov pracujúcich v zahraničí. Jedinou podmienkou je ale príjem zo zamestnania a nie príjem z podnikania. Akceptovanie podnikateľského príjmu je len veľmi ojedinelou výnimkou, preto sa na túto možnosť netreba spoliehať.

O úver môže požiadať každý občan nad 18 rokov, ktorý má trvalý alebo prechodný pobyt na území Slovenskej republiky, nesmie byť v skúšobnej ani výpovednej lehote, musí mať pravidelný finančný príjem a nesmie byť evidovaný v centrálnom registri neplatičov.

Pri žiadosti o takúto hypotéku sa často prikladá i na vlastné náklady preložená pracovná zmluva. Dôležité je tlačivo na preukázanie výšky príjmu, ktoré je v cudzom jazyku používanom v príslušnej krajine, v ktorej je žiadateľ zamestnaný. V angličtine sa toto tlačivo napr. nazýva „Income Confirmation“. Tlačivá sú k dispozícii na webových stránkach daných finančných inštitúcií.

Pre banky sú veľmi dobre znejúce pracovné pozície v oblasti IT, telekomunikácií, letectva a automobilového priemyslu. Samozrejme, aj pri iných pracovných pozíciách je možné o hypotéku zažiadať. Ak však klient pracuje v niektorých krajinách ako je napr. Peru, India, Mexiko atď., môžu nastať komplikácie, ktorým sa žiadateľ zaručene vyhne, pokiaľ pracuje v niektorej z členských krajín EÚ.

Ak žiadateľ pracuje v zahraničí, môže sa pri svojej žiadosti o hypotéku stretnúť s rôznymi stanovenými podmienkami. Napríklad Unicredit Bank žiada daňové priznanie, a to zo Slovenskej republiky, pokiaľ klient pracuje v zahraničí menej ako 6 mesiacov. V prípade, že jeho pracovný pomer v zahraničí presahuje 6 mesiacov, predloží daňoví priznanie zo štátu, v ktorom pracuje.

Práca v zahraničí teda nemusí byť prekážkou k získaniu hypotéky na Slovensku. Je však potrebné spĺňať určitú bonitu a serióznosť a potom sú cesty k vysnenému domovu otvorené.

Pracujete v zahraničí a potrebujete hypotéku? Poradíme Vám ako na to. 5.00/5 (100.00%) 1 vote

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

*