Vyberte si výhodnú pôžičku na auto

AutoAuto sa stalo dôležitou súčasťou života mnohých ľudí. Pravidelná údržba či kúpa nového vozidla je nutná aspoň raz za niekoľko rokov. Mnohokrát však táto potreba príde v tom najnevhodnejšom období a preto je pôžička na auto veľmi vyhľadávaným produktom v bankových i nebankových inštitúciách.

Bezúčelový úver v banke na kúpu auta

Na bankovom trhu je typickým produktom na kúpu auta bezúčelový úver, avšak väčšinou je potrebné zabezpečenie napríklad automobilom, biankozmenkou alebo vinkuláciou havarijného poistenia v prospech banky. Banky obvykle prefinancujú 80 až 100% z hodnoty automobilu. Výška pôžičky sa teda odvíja od kúpnej ceny vozidla, pričom pri ojazdených automobiloch sa cena určuje podľa znaleckého posudku.

Autoúvery a bezúčelové pôžičky banky poskytujú obvykle so splatnosťou 1 až 10 rokov. Nie všetky banky poskytujú priamo autoúvery, preto je v niektorých prípadoch potrebné porozhliadnuť sa práve po bezúčelových pôžičkách. Bankové inštitúcie ponúkajú buď fixne stanovenú úrokovú sadzbu, alebo variabilnú, kedy majú právo sadzbu v priebehu splácania zmeniť. Takúto zmenu sú však spoločnosti povinné vopred oznámiť.

Nebankové pôžičky na auto

V prípade nebankových spoločností má klient na výber zo širokého spektra finančných produktov určených výhradne na kúpu automobilu. Takéto pôžičky je možné vybaviť si priamo i v autobazáre, kde sa podpíšu zmluvy a klient tak odchádza domov hneď s vlastným automobilom. Treba však počítať, že za takéto služby si nebankové inštitúcie stanovujú nemalé poplatky či úroky.

Auto je možné kúpiť i na leasing. Aj táto možnosť má svoje pre a proti, treba preto dobre zvážiť, čo je v danej situácii pre klienta výhodnejšie. Leasing má bezpochyby oveľa nižšie úroky a aj dokladovadie je značne nenáročnejšie. Na vybavenie sú potrebné len dva doklady totožnosti. Pri leasingu sa však klient nestáva vlastníkom automobilu ihneď, ale až po uplynutí leasingovej zmluvy a splatení všetkých splátok. Dovtedy je majiteľom vozidla leasingová spoločnosť, ktorá leasing poskytla.

Flexipôžička na kúpu auta

Ako príklad bankového produktu môžeme uviezť Flexipôžičku na kúpu auta od VÚB banky. Veľkou výhodou je prefinancovanie 100% hodnoty auta a peniaze na účte do 24 hodín vďaka nenáročnej byrokracii. Splátky sú stanovené fixne a úroková sadzba sa pohybuje od 6,9%. VÚB banka taktiež ponúka priamo na predajnom mieste možnosť poistenia motorového vozidla.

Cetelem pôžička na kúpu auta

Z nebankových spoločností môžeme ako príklad uviezť spoločnosť Cetelem, ktorá taktiež ponúka pôžičku na kúpu auta. Výška pôžičky sa pohybuje až do 34 000 Eur a klient môže využiť finančné prostriedky i na kúpu štvorkolky či motorky. Pri nebankových inštitúciách je možné požiadať o nulovú akontáciu a tak je to i pri tomto konkrétnom produkte. Doba splácania sa pohybuje od 6 do 84 mesiacov.

Pôžičky na auto sú jednými z najmladších finančných produktov na slovenskom trhu. Ideálnym výberom by však mali byť pôžičky priamo určené na kúpu auta, pretože sú viac prispôsobené všetkým podmienkam a postupom, ako je to pri bezúčelových úveroch. Kúpa auta je totiž vážny krok a preto je treba všetko starostlivo premyslieť a zvážiť.

AKO HODNOTÍTE TENTO ČLÁNOK?

Komentár u “Vyberte si výhodnú pôžičku na auto

  1. Dobry den.Mozem sa spytat ako to je ked pracujem v zahranici sezonne a chcela by som si na slovensku zobrat auto? mohol by sa mi sef zarucit ?Dakujem ….

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

*