Ako si založiť e-shop a začať zarábať?

Ak máte blízko k obchodu a ste podnikavý typ, už sa viac nemusíte vyhovárať, že na podnikanie nemáte peniaze. Dnes si povieme niečo o tom, ako začať podnikať na internete prostredníctvom e-shopu. Napíšeme vám niekoľko rád o tom ako si nájsť vhodné odvetvie, dodávateľov alebo aj o tom ako si vybrať správnu firmu a technické riešenie e-shopu.

Kde začať?

V prvom rade by ste mali mať aspoň akú takú predstavu o tom, v čom by ste chceli podnikať, resp. čo by ste chceli predávať. Najlepšie je vybrať si odvetvie, ktorému rozumiete a ktoré vás bude skutočne baviť. Ak radi beháte alebo športujete, mali by ste si vyberať niečo so športovými alebo bežeckými potrebami. Určite by ste sa nemali snažiť v odvetví, ktoré je úplne mimo vás. Prečo je dôležité predávať to čomu sa rozumiem? Je to jednoduché, ľudia si radi nechajú poradiť a dobrú radu im môžete dať jedine ak ste vo svojom obore odborníkom. Taktiež si budete vedieť skontrolovať kvalitu tovaru od výrobcov, budete mať možnosť stať sa top odborníkom vo svojej oblasti a to vášmu obchodu len prospeje.

Ako hľadať dodávateľa?

Nie je striktne daný návod na to, ako si nájsť dodávateľa, s ktorým budete spokojný. Mali by ste však začať s hľadaním vo svojom okolí, neskôr vo svojej krajine, ďalej v susediacich krajinách a až v poslednom rade b ste sa mali obzerať po krajinách mimo EÚ. Mnoho ľudí to robí naopak a všetko by chceli hneď dovážať z Číny alebo USA. Na takéto niečo by ste však potrebovali poriadny kapitál. Ak si však nájdete niekoho vo svojom okolí, fyzicky tovar nemusíte mať skladom, no v skutočnosti môže byť len niekoľko metrov od vás.

Technické riešenie

Veľmi dôležité pri spustení e-shopu je jeho samotné technické riešenie. Máte niekoľko možností. V skratke si zhrnieme o čo v konkrétnych možnostiach ide:

  1. Opensource e-shop- ak ovládate programovací jazyk je to vhodné riešenie pre vás. Ide o voľne dostupné riešenie, ktoré je často dopĺňané free alebo platenými modulami. Nevýhodou je neforemnosť riešenia a nedostupnosť stálej technickej podpory. Výhodou je. Že je to prakticky zdarma.
  2. Krabicový e-shop- ide o krabicové riešenie, ktoré je pred pripravené a dopĺňa sa modulmi na mieru. Pri tomto riešení máte aj technickú podporu.
  3. Prenájom e-shopu- asi najlepšia z možností pre začínajúci e-shop. Prenájom e-shopu je jednoduchý systém, ktorý ponúka technické riešenie za mesačné nájomné. V cene máte často aj technickú podporu a drobné úpravy.
  4. Riešenie na mieru- odporúčame len pre profesionálne e-shopy, ktoré potrebujú mnoho úprav na mieru, teda vymykajú sa bežným požiadavkám.

Nezabudnite na povinnosti

V prvom rade si nechajte napísať obchodné podmienky právnikovi. V žiadnom prípade sa nespoliehajte na odkopírovanie z iného e-shopu. Obchodné podmienky vám môžu v budúcnosti ušetriť nemalé peniaze na pokutách od SOI. Samozrejme naštudujte si aj svoje práva, ktoré ako predajca taktiež máte.

Držíme vám vo vašom budúcom podnikaní palce. 

AKO HODNOTÍTE TENTO ČLÁNOK?

Komentár u “Ako si založiť e-shop a začať zarábať?

  1. Pri opensourcoch si treba dávať pozor na bugy a nedokonalosti. Majú ich aj platené verzie, ale obzvlášť rôzne free templaty a CMS-ka bývajú často dieravé.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

*