Cestovné poistenie pre mladých

cestovne-poistenie-pre-mladychMladí ľudia veľmi radi cestujú, často bezhlavo stopujú, prechádzajú jednu krajinu za druhou, na prespanie využívajú couchsurfing alebo camping a nenechajú si ujsť akýkoľvek adrenalínový zážitok. Spolu s takýmto životom je spojené vyššie riziko choroby, úrazu a podobne. Práve preto by ste ako rozumný mladý človek mali brať ohľad na poistenie ešte skôr ako sa na podobnú cestu vydáte.

Výber cestovného poistenia pre mladých

Málo ktorá poisťovňa ponúka svojim klientom špeciálny balík poistenia na cesty pre mladých ľudí. Často sú takéto poistenia súčasťou väčšieho balíky poistenia alebo sú jednoducho určené pre všetkých a nie špeciálne len pre mladých ľudí. Príkladom dobrého balíčka poistenia pre mladých môže byť balík Active od poisťovne Alianz. V tomto balíku máte možnosť zvoliť si a poskladť balík poistenia na mieru.

Krátkodobé a celoročné cestovné poistenie pre mladých

Prvým kritériom výberu správnej poistky pre mladého človeka, ktorý sa chystá na cesty by malo byť zváženie dĺžky svojho dobrodružstva. na výber totiž máte krátkodobé alebo celoročné cestovné poistenie. Ak cestujete na dlhšie obdobie ako je bežná dovolenka, skúste si porovnať ponuky celoročného a krátkodobého poistenia. Pri dlhších výletoch môže byť celoročné poistenie výhodnejšie.

Čo všetko si môžete poistiť a aké sú kritéria na základe ktorých sa poistné počíta?

Ak ste si vybrali či chcete krátkodobé alebo celoročné poistenie na rad prišiel vybrať si krajiny do ktorých plánujete cestovať. Rôzne poistné podmienky vyplynú z návštevy Afganistanu a iné ak idete na dovolenku do Chorvátska. Ak nemáte konkrétny plán, kadiaľ vaša cesta povedie, vyberte si radšej väčšie pokrytie- napríklad celú Európu.

Cestovné poistenie sa skladá z rôznych možností, ktoré bude zahŕňať. Medzi kritéria patria:

  • Typ vašej cesty- Turistika, Práca, Štúdium
  • Poistenie liečebných nákladov
  • Asistenčné služby
  • Poistenie športovej činnosti – rozdelené podľa rizika (zimné športy, rekreačné športy, rizikové športy)
  • Úrazové poistenie
  • Poistenie zodpovednosti za škodu ( na majetku alebo zdravý niekoho iného)
  • Poistenie vašej batožiny
  • Poistenie pre zásah záchrannej horskej služby
  • Poistenie právnej ochrany v zahraničí

Aká je cena za cestovné poistenie pre mladých ?

Na výpočet ceny sme si vybrali 21 ročného študenta, ktorý počas 2 mesiacov plánuje podniknúť cestu po pobreží Chorvátska, Slovinska, Talianska a Francúzska. Počas svojho pobytu sa bude venovať aj rekreačným športom- plávanie, turistika, bicyklovanie.  Súčasťou jeho poistenia bude aj úrazové poistenie ( na sumu 3319 €), poistenie liečebných nákladov, asistenčné služby a poistenie batožiny (do sumy 700 €).  Cena za poistenie na dva mesiace pre tohto odvážneho mladíka bude od 48 do 86 € podľa vybranej poisťovne a vybraného balíka.  Ak chcete ušetriť, skúste si porovnať cenu za uzatvorenie cestovného poistenia pre mladých online s uzatvorením v pobočke.

Porovnanie poisťovní pri modelovej situácii:

AXA ASSISTANCE- – 48,80 €

Cestovné poistenie KOMFORT

Union- 67,10  €

ICP


Uniqa- 70,76 €

ICP

Allianz SP-77,77 €

Rozšírené poistenie

Europska- 77,80 €

EURO Plus

Generali Slovensko- 86,01 €

Komfort

AKO HODNOTÍTE TENTO ČLÁNOK?

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

*