Ako poistiť auto proti krádeži a vandalizmu?

Poistenie auta proti krádeži a vandalizmuAk ste si kúpili nové auto a máte obavy, aby vám ho nikto neukradol rovno z pred domu, alebo parkujete na ulici a podgurážení mladíci sú pre vás hrozbou v podobe vandalizmu, určite by ste sa mali obzrieť po výhodnou poistení automobilu proti krádeži a proti vandalizmu.

Podmienky poistenia auta proti krádeži

Podmienky za akých vám bude auto proti krádeži poistené sa od poisťovní rôznia. Najčastejšie býva poistenie auta proti krádeži súčasťou balíka havarijnej poistky, no nájdu sa aj poistky, ktoré nemajú krytie proti odcudzeniu ako súčasť havarijnej poistky ale len ako doplnok, ktorý sa dá pripoistiť.  Ak však chcete svoje auto poistiť len proti krádeži a myslíte si, že havarijne poistenie by bolo pre vás zbytočné, máte trochu obmedzené možnosti, pretože nie všetky slovenské poisťovne poskytujú sólo poistenie proti krádeži.

Cena za poistenie auta proti krádeži

Pri zohľadňovaní ceny za poistenie auta proti krádeže sa prihliada na nasledujúce:

  • Rok výroby auta
  • Cena za ktorú ste auto kupovali
  • Váš vek
  • Typ vozidla
  • Spôsob použitia automobilu
  • Zabezpečenie vozidla (alarm, imobilizér, mechanické vstavané zabezpečenie, GPS sledovanie auta…)
  • Výška spoluúčasti
  • Územný rozsah poistenia ( Slovensko alebo Európa, svet)

 

Keďže  do výpočtu ceny poistného pre poistenie proti krádeži vstupuje mnoho faktorov nemôžeme určiť univerzálnu cenu za poistenie. Pre príklad poistenia si zoberieme nový automobil Škoda Fabia v dobrej výbave s cenou 10 000 € s alarmom a imobilizérom s každou výškou spoluúčasti. Auto bude vlastniť 30 ročný človek a využívať sa bude na bežnú prevádzku. Cena za poistenie proti krádeži auta bude:

WÜSTENROT poisťovňa – 96 €/ rok

Krádež, živelné pohromy, čelné sklo

Komunálna poisťovňa – 147,43 €/ rok

Krádež, havária a živelná pohroma

Kooperativa poisťovňa – 149,81 € / rok

Krádež, živlené pohromy, havária

Poistenie auta proti vandalizmu

Aj pri tomto type poistenia platia podobné pravidlá a podmienky ako pri poistení proti krádeži. Na trhu sme nenašli žiaden sólo produkt poisťovní, ktorý by zabezpečoval poistenia automobilu proti vandalizmu. Takmer vždy je však toto poistenie súčasťou havarijnej poistky.

AKO HODNOTÍTE TENTO ČLÁNOK?

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

*