Viete kde vám poistia psa?

Poistenie psovPoistenie domácich miláčikov u nás zatiaľ nie je veľmi rozšírené, no poslednou dobou je to čoraz vyhľadávanejší finančný produkt. V tomto článku si zrecenzujeme poistenie psa v poisťovni Generali, ktorá toto poistenie pokladá za unikátne na Slovensku.

Čo je poistenie psa a čo zahŕňa?

Toto poistenie sa snaží ochrániť vaše financie v prípade, že váš psík spôsobí ujmu na majetku alebo zdraví tretej osobe ale aj pre ochranu vášho psíka, v prípade, že by sa mu niečo vážnejšie stalo.

Poistenie kryje:

  • náklady na veterinárnu liečbu v prípade choroby alebo úrazu

  • poistenie zodpovednosti za škody na majetku alebo zdraví tretej strane, ktoré spôsobí váš pes

  • poistenie v prípade uhynutia psíka alebo utratenia

Poisťovňa má tak ako v prípade poistenia pre ľudí aj tu určité podmienky, ktoré musí váš psík spĺňať, aby bol poistený. V prvom rade musí byť váš pes natrvalo očipovaný, čo zabezpečí jeho presnú identifikáciu v prípade potreby. Je to niečo ako občiansky preukaz pre ľudí. Vďaka mikročipu bude môcť poisťovňa identifikovať vášho psa. Samozrejme v čase uzatvorenia poistnej zmluvy musí byť psík úplne zdravý a zaočkovaný proti besnote. Psíkovia majú podobne ako ľudia určitú vekovú hranicu, ktorá platí pre uzatvorenie zmluvného vzťahu. Pri psíkoch do 40 kg je to maximálny vek 9 rokov a pri psoch nad 40 kg je to vek maximálne 5 rokov.

Kde všade bude poistenie psa platiť?

Toto poistenie je určené na celé územie Európskej únie a preto môžete svojho miláčika v kľude zobrať na dovolenku k moru. Toto pravidlo má však výnimku, ktorá určuje, že poistenie na veterinárne ošetrenie v prípade choroby alebo úrazu sa vzťahuje len na územie SR a poistenie za škodu je platné len v prípade prechodného pobytu v danej krajine.

Výhody poistenia psa v Generali:

  • zľava na poistné podľa veku psíka

  • poistenie akéhokoľvek plemena, vrátane krížencov

  • individuálne nastavenie poistných limitov a pripoistení

  • poistiť si psa môžete aj cez telefón na 0850 111 116

  • ošetriť môže vášho psa akýkoľvek veterinár, ktorý ma na ošetrovanie oprávnenie

Viete kde vám poistia psa? 5.00/5 (100.00%) 1 vote

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

*