Vyberte si vhodné poistenie do hôr

Poistenie do hôr- ukáźkaNové pravidlá horskej služby od roku 2006 prikazujú zaplatiť v plnej výške náklady spojené s technickou časťou poskytnutého zásahu. V praxi to znamená to, že ak sa Vám niečo stane na horách a prídu po vás záchranári a nemáte poistenie, budete musieť všetko hradiť z vlastného vrecka. A poviem vám, nie je to najlacnejšie.  

V ktorých oblastiach poskytuje služby horská služba?

 • Belianske Tatry
 • Malá Fatra
 • Nízke Tatry
 • Pieniny
 • Stredné Beskydy
 • Slovenský raj
 • Veľká Fatra
 • Vysoké Tatry
 • Západné Tatry

Záchranná služba poskytuje tieto služby:

 1. pátra po nezvestnej osobe v oblastiach, kde horská služba pôsobí
 2. vyslobodzuje zachraňovanú osobu
 3. zabezpečuje prípadnú prepravu pozostatkov z hôr
 4. prepravuje zachraňovanú osobu

Poistenie do hôr na Slovensku

Ak ste Slovák a idete na túru do hôr, zabezpečte si krátkodobé poistenie pre prípad záchrany horskej služby, inak riskujete, čie budete musieť celý výjazd zaplatiť zo svojho vrecka. V prípade, že ste cudzincom, ktorý prišiel na Slovensko za turistikou alebo horolezectvom či skialpinizmom  zrejme máte uzavreté poistenie vo svojej krajine, kde vám určite ponúknu lepšie podmienky. V prípad niektorých hôr a vyznačených chodníkov zaplatíte poistenie v cene vstupu na tento chodník, napríklad na najzložitejších trasách v Slovenskom raji.

Poistenie do hôr v zahraničí

Chystáte sa na lyžovačku do Álp alebo idete teraz v lete na aktívnu turistickú dovolenku do hôr. Aj v zahraničí platí rovnaký zákon a bez poistenia do hôr alebo komplexného cestovného poistenia by ste nemali nikam chodiť. Už len z dôvodu, že takmer všetky zákroky sú v zahraničí drahšie ako u nás a vaša slovenská poisťovňa vám prepláca len také sumy za aké by vás hospitalizovali u nás. Rozdiel v cene zaplatíte vy. Ak však máte cestovné poistenie cez nejaké komerčnú poisťovňu máte vysoké krytie liečebných nákladov a podobne. Záleží len na vás, aký balík poistenia si vyberiete. Niekedy býva poistenie pre prípad výjazdu horskej služby súčasťou balíka a v niektorej poisťovne si za takúto službu budete musieť priplatiť.

Ako uzatvoriť poistenie do hôr

 1. poistenie na hory cez sms– túto možnosť poskytujú len niektoré poisťovne, no jedná sa o najrýchlejšiu možnosť ako uzatvoriť krátkodobé poistenie na hory
 2. poistenie na hory online cez internet– ak máte prístup na internet, je to druhá najrýchlejšia možnosť ako uzatvoriť poistenie, no oveľa pohodlnejšia ako poistenie cez sms
 3. osobne na pobočke– zdĺhavé a takmer nemožné porovnať konkrétne produkty všetkých poisťovní. Berte to ako poslednú možnosť.

Poistenie na hory od Alianz

–          pokrytie všetkých horských oblastí

–          krytie nákladov Horskej služby až do výšky 16600 €

–          kryje všetky úkony vykonané Horskou službou

–          cena poistenia je približne

–          možnosť poistenia online, cez telefón alebo smskou

–          zľava pri uzatvorení poistenia cez internet

–          Cena dospelej osoby na jeden deň bez rizikových športov je 0,66 €

Poistenie do hôr od Generali

–          poistenie obsahuje- pešiu turistiku, lyžovačku na vyznačených chodníkoch, jazdu na boboch, snowbording na vyznačených tratiach, bežecké lyžovanie na vyznačených tratiach

–          možnosť poistiť online alebo telefonicky alebo sobne

–          cena základného poistenia pre jednu osobu na jeden deň je 0,7 €

Postenie na hory Union

–          plné krytie oblastí na Slovensku

–          poistenie online, telefonicky, cez sms alebo osobne

–          plné krytie zásahu Horskej služby

–          Cena poistenia pre jednu osobu na jeden deň je 0,5 €

Najlacnejšie poistenie na hory

V našom malom prieskume sme zistili, že najlacnejšie poistenie do hôr poskytuje poisťovňa Union. Musíme však dodať, že v prípade, že ste stálym zákazníkom nejakej inej poisťovne oplatí sa opýtať na vernostnú zľavu. Niektoré poisťovne majú zľavu aj pri vyplnení žiadosti online.

AKO HODNOTÍTE TENTO ČLÁNOK?

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

*