Možnosti stavebného sporenia s hypotékou

Stavebné sporenie s hypotékouV prípade, že sa momentálne potrebujete zorientovať v stavebnom sporení, ste na správnej adrese. V prvom rade by ste mali vedieť, že na Slovensku máte k dispozícií 3 varianty 3 rôznych inštitúcií. Wüstenrot, Prvá stavebná sporiteľňa a ČSOB stavebná sporiteľňa sú práve tými miestami, na ktoré by ste sa mali obrátiť v prípade záujmu o stavebné sporenie. Poštová banka názvom svojho produktu tiež pripomína stavebné sporenie, avšak nie je tomu tak. Poštová banka nemá oprávnenie na poskytovanie stavebných úverov.

Ako to funguje? Stavebné sporenie spočíva v tom, že po vložení peňazí sa vám tento vklad začne zhodnocovať úrokmi a aj štátnou prémiou. Po istom čase tieto financie môžete použiť na kúpu alebo rekonštrukciu nehnuteľnosti. Zvyšnú, chýbajúcu čiastku vám sporiteľňa požičia.

Na trhu existujú produkty, ktoré sú určené pre konkrétnu cieľovú skupinu. Napríklad zvýhodnené sporenie pre seniorov ponúka Prvá stavebná sporiteľňa. Pre cieľovú skupinu detí majú pripravené výhodnejšie podmienky vo všetkých troch inštitúciách. V prípade, že máte rodinu a hľadáte výhodnejšie podmienky, skúste sa obrátiť na Wüstenrot a ČSOB.

Stavebné sporenie

V tomto druhu sporenia máte možnosť pravidelne vkladať peniaze po dobu 6 rokov.  V prípade, že niektorý mesiac/rok vám nebudú stačiť financie na vklad, neobávajte sa, je to v poriadku. Taktiež môžete financie vložiť naraz. Po dobe 6 rokov máte možnosť čerpať úver. V prípade, že o to nemáte záujem, peniaze vyberiete a použijete na čo len chcete.

Medziúver

V prípade, že počas dlhšieho obdobia nemôžete šetriť peniaze, práve pre vás je vhodný takzvaný medziúver. Získate ho skôr avšak má to svoje nevýhody v podobe vyšších poplatkov – je drahší. V medziúvere najskôr splácate len úroky a až po ich splatení sa úver preklopí na lacnejší stavebný úver.

Stavebný úver

V prípade, že máte záujem o výhodný stavebný úver, určite musíte šporiť už dlhšiu dobu. U každej spoločnosti sa doba šetrenia odlišuje. V priemere je doba šetrenia okolo 2 rokov a počas nich musíte našetriť minimálne štvrtinu peňazí, ktoré potrebujete na rekonštrukciu alebo kúpu.

AKO HODNOTÍTE TENTO ČLÁNOK?

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

*