Ako si privyrobiť na materskej dovolenke

Ste čerstvá mamička a čo sa týka financií, nie ste na tom práve najlepšie? Či už ste ostala slobodná len s malým dojčaťom, batoľaťom alebo máte manžela, ktorý hoci prácu má, jeho plat spolu s Vašim rodičovským príspevkom stále nestačia na živobytie bežnej rodiny? Každá situácia má riešenie, ba v niektorých prípadoch ich je až niekoľko.

 

Rozvrhnutie času

Také novorodeniatko to dá teda zabrať! Je ešte veľmi malé, nesebestačné a odkázané na pravidelný, bezprostredný kontakt s matkou. Preto je takmer nemožné nastúpiť do práce pár dní po pôrode, ktoré Vám stačia na zotavenie sa. Dieťa sa však časom naučí na istý režim a čas, ktorý strávi počítaním ovečiek, je Váš čas!

 

Činnosť v ktorej ste zručná a dá sa speňažiť

Ste dobrá v pečení zákuskov, torty Vám idú od ruky alebo maľujete krásne obrazy, portréty či ste nebodaj hotová čarodejnica keď sa Vám do rúk dostanú ihla a niť? Viete z kúska drôtika a malých kamienkov či korálikov zmajstrovať náušnice, aké by sa pokojne mohli predávať aj v obchode? Alebo ste šikovnica v pletení moderných náramkov, ktoré krásne zdobia aj Vaše ruky? Pokiaľ ste sa aspoň v jednej z týchto vecí našli, ste šťastný človek! Máte skvelú možnosť si privyrobiť priamo z Vášho bytu či domu a nemusíte ani päty odtiaľ vystrčiť. A mnohé mamičky to tak aj robia. Sú si vedomé svojho talentu a ten je predsa obrovská škoda nevyužiť na pomoc sebe a svojej rodine. Pokiaľ ste doteraz svoj talent využívali bezprostredne na vyplnenie svojho voľného času v priebehu Vášho tehotenstva, teraz práve nastal ten správny čas ho využiť naplno a za peniaze! Propagujte svoje diela a dielka na webe, sociálnych sieťach a noste zopár fotiek či rovno kúskov ak je to možné, so sebou na každú návštevu. Dáte sa tak do podvedomia mnohým ľuďom a návrhy na platenie za Vaše výtvory sa budú za nejaký čas určite hrnúť.  V pohodlí domova budete vykonávať prácu, ktorá Vás baví a pritom sa ani na sekundu nemusíte vzdialiť od svojho malého pokladu spiaceho v detskej postieľke.

Katalógový predaj

Veľmi známa a obľúbená možnosť privyrábania si nielen u mamičiek, ale tiež aj u tínedžeriek či starších paní. Katalógový predaj funguje na princípe objednávania produktov z katalógu, ktorý budete ponúkať svojim známym a oni zase ich známym, aby Vám pomohli nahromadiť čo najvyššiu objednávku a sebe dopriali niečo pre zdravie či potešenie. Je to taktiež veľmi vhodný spôsob, ako si privyrobiť na materskej dovolenke, nakoľko spomínané katalógy ani nemusíte nosiť všetkým kamarátkam osobne, ale postačí Vám len mať doma internet a rozposielať za pomoci sociálnych sietí takzvané linky s odkazom na práve aktuálny katalóg. A ďalšia možnosť je nosiť ho so sebou v kočíku, pri každej prechádzke s Vašimi kamarátkami a Vašou malou ratolesťou.

 

Administratívne činnosti

Pokiaľ sa vyznáte  v účtovníctve, môže to pre Vás byť skvelým privyrábaním si po dohode, popri výchove svojho dieťaťa. Je to síce práca náročná na čas, no ak ste nezastaviteľná a vystačíte si s pár hodinami spánku, nebude to pre Vás žiadny problém.

Možno ste sa už pri surfovaní na internete niekedy stretli s reklamou či takzvaným SPAM e-mailom, kde Vám ponúkali privyrobenie si v pohodlí svojho domova, skladaním obalov či lepením obálok. Samozrejme v tom čase ste nemali žiadny prírastok a náklady na živobytie boli ešte relatívne v poriadku. Takže pokiaľ nie ste zručná v nijakej z manuálnych činností opísaných v treťom odstavci, ani Vás nebaví predávať kozmetiku či parfémy z katalógov, možno práve táto činnosť by Vám mohla byť nápomocná v oblastí financií v čase materskej dovolenky. Hoci ide o nižší zárobok, v stave núdze každý peniaz dobrý. Ponuky tohto typu nenájdete nikde inde, ako na internete.

 

Podnikanie z domu – predaj cez internet

Táto možnosť je vhodná pre mamičky, ktoré po skončení materskej dovolenky nemajú zabezpečený okamžitý nástup do práce. Internetový obchod môže byť v tomto prípade skutočne záchranný pás. Tu je však ale dôležitá otázka či máte v domácnosti priestor pre skladovanie tovaru na predaj. Ak áno, nič Vám už nebráni v tom, aby ste tento druh podnikania vyskúšali. Teda, pokiaľ na to máte odvahu.

To bolo niekoľko typov, ako si môžete privyrobiť počas materskej dovolenky v prípade, že by sa Vám v tomto čase zišli nejaké peniažky naviac. Vždy sa dá nájsť nejaké východisko a každá situácia, aj tá ťažšia, má svoje riešenie.

AKO HODNOTÍTE TENTO ČLÁNOK?

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

*