Viete ako sa dá zarobiť cez net?

Ako zarobiť cez netNávodov ako na internete zbohatnúť je mnoho, no poviem vám pravdu, ani jeden z nich nie je pravdivý. Buď ide o predaj nejakej knihy, ktorú niekto propaguje na základe toho koľko a ako zarába na internete a znovu na vás len zarobí alebo ide o návody ako zbohatnúť v kasíne, kde na vás znovu len niekto zarába.

 

Príjem z internetu si môžeme najskôr rozdeliť na dve časti:

–          Príjem z vlastných projektov- nutná znalosť prostredia

–          Príjem z práce cez internet pre iných

Ako zarobiť cez internet z domu

Najskôr si povieme ako dokáže cez internet zarobiť bežný človek, poprípade študent.  Zabudnite na  všelijaké klikačky, ankety, e-maily  a podobne. Bez práce to nepôjde.

Písanie článkov na zákazku- copywriting

Ak patríte medzi zdatných pisálkov, máte šancu. Podstata tejto práce spočíva v tom, že dostanete nejaké zadanie- témy o ktorých bude nejaký majiteľ webstránky potrebovať napísať článok. Vašou úlohou bude zozbierať dostupné informácie a napísať na danú tému článok v rozsahu aký vám určí majiteľ stránky. Odmena sa často udáva za normostranu, čo je 1800 znakov vrátane medzier. Ceny sú rôzne, sami si musíte určiť pod akú cenu písať nikdy nebudete.  Ceny za copywriting sú cca 3-4 € za jendu normostranu. Samozrejme záleží aj na tom, či je to na faktúru alebo na dohodu o vykonaní práce alebo na dohodu o brigádnickej práci študenta.  Ak ste šikovný, jednu normostranu kvalitného textu napíšete za max 45 minút, čo vykazuje cca 4-5 €/ hodina.  Nikdy pri písaní článkov nepodvádzajte a nekopírujte obsah z iných stránok, skôr či neskôr sa na to príde a predsa je aj vo vašom záujme aby sa vášmu nadriadenému darilo. Pre vás to bude znamenať viac práce a viac možností zárobku.

Plnenie webov obsahom

Ďalšia možnosť ako si zarobiť cez internet priamo z pohodlia domova je plnenie webstránok obsahom. Často ide o e-shopy, ktoré potrebujú pridávať produkty, alebo o weby zamerané na vtipy, recepty, návody a podobne. Vždy sa dohodnite na cene za jeden pridaný produkt, vtip, recept a podobne vopred. Ceny sú rôzne a je len na vás na čom sa dohodnete.

Prekladanie z cudzích jazykov

Ak ovládate obstojne cudzí jazyk máte vyhrané. Text, ktorý potrebuje webmaster preložiť vám pošle e-mailom a vy ho následne preložíte.  Cena za preklad sa odvíja od náročnosti a odbornosti textu ale aj od toho o aký cudzí jazyk ide. Najmenej dostanete za preklad z a do češtiny. Dobre platené sú jazyky, ktorými nehovorí veľa ľudí- fínština, nórčina, čínština a podobne. V takomto prípade je však ďaleko menší dopyt po týchto jazykoch a preto si prácu zoženiete len ťažko.

Kto si nájde prácu cez internet najľahšie a kde hľadať?

Práca cez internet je zaujímavá. Môžete ju vykonávať kdekoľvek na svete. Výhodu majú vždy ľudia, ktorí majú nejaké referencie v danej oblasti. Ak referencie nemáte napíšte niekoľko článkov alebo preložte niekoľko článkov zadarmo. Budete mať oveľa väčšiu šancu, že si majiteľ webu vyberie práve vás.  Pri hľadaní takejto práci by ste mali navštíviť tieto webstránky: webtrh.cz, webfair.cz, jaspravim.sk, nakoduj.to ale skúste sa obzrieť aj po klasických serveroch ako je profesia.sk. Niekedy tam nájdete zaujímavé ponuky a možno sa dohodnete aj na práci z domu. Ak všetko predošlé zlyhalo, skúste osloviť majiteľov webstránok priamo.

Ako zarobiť cez Internet na webstránkach

Ak ovládate aspoň kúsok programovací jazyk, poprípade viete o čo ide a dokážete si zabezpečiť kvalitných programátorov a grafikov môžete skúsiť svoje podnikateľské schopnosti hneď v niekoľkých odvetviach.

  1. Zarábať na reklamných systémoch. V tomto prípade potrebujete obsahovo zameranú stránku, ktorá bude mať pravidelnú návštevnosť. Na stránky umiestnite reklamný systém Adsense alebo Etarget. V Česku funguje ešte jedna PPC sieť a to Sklik. PPC znamená platba za preklik, teda zarábať budete až v momente keď niekto na reklamu klikne.
  2. Provízne programy. Tento systém umožňuje predávať produkty iných e-shopov alebo sprostredkúvať kontakty pre tretie strany s odmenou v podobe provízie. Takáto forma sa nazýva affiliate marketing.  Propagovať e-shopy môžete na svojej stránke, fb stránke, priamym e-mail marketingom a podobne.
  3. Založiť si e-shop. Ďalšia možnosť je založiť si e-shop. V tomto prípade vás však musím upozorniť, že takéto rozhodnutie vás bude stáť veľa počiatočných investícii do systému, grafiky, marketingu.
AKO HODNOTÍTE TENTO ČLÁNOK?

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

*