Najlepšie platené povolania v zahraničí

Práca šľachtí človeka, tvorí súčasť našich životov. Jej výber spočíva v mnohých rozhodnutiach, či už súvisí  s výberom škôl alebo s naším osobným záujmom o dané povolanie, konečné rozhodnutie čaká každého z nás. Mnoho ľudí sa uspokojí s pracovnou ponukou v  ich konkrétnej krajine, poprípade pokračuje v duchu vyštudovanej školy.

V súčasnosti, sa však čoraz viac ľudí snaží zlepšiť kvalitu svojho života  vycestovaním do zahraničia. Krajinu výberu si potenciálni cestujúci vyberajú zväčša na základe jazyka, ktorý ovládajú, zároveň je ovládanie jazyka na prvom mieste z pohľadu kritérií, ktoré od vás v zahraničí budú vyžadovať.

Nezabudnite na životné náklady

Čo ich, však viac zaujíma, je plat – finančné ohodnotenie za vykonanú práca. Mnohí ľudia si myslia, že práve v zahraničí, či už ide o Rakúsko, Nemecko, Francúzsko, Holandsko, či Anglicko, bude ich finančná situácia lepšia a tým aj ich plat. Treba však brať do úvahy, že každá krajina má vlastnú úroveň poplatkov za živobytie, stravu, ubytovanie a veci, ktoré v zahraničí budete potrebovať. V tomto článku sa, však zameriame na tie najlepšie platené.

Najlepšia práca v Anglicku

Anglicko, krajina, ktorá má svoje čestné miesto na Britskom ostrove, je domovom niekoľkých  desiatok miliónov „Native Speakers“ (rodených Angličanov), čoraz viac je však obývanejšia ľuďmi, ktorý si za svoje nové bydlisko vybrali práve Anglicko.

Pracovné podmienky:

Pri vycestovaní do tejto krajiny netreba predtým myslieť na pracovné povolenie, pracovať môžete aj bez neho, potrebovať ho, však budete v krajinách ako USA, Nemecko, či Rakúsko. Anglicko je v tomto prípade benevolentnejšie a jediné, čo potrebujete na vycestovanie je platný cestovný pas, alebo občiansky preukaz. Na túto variantu sa môžeme spoľahnúť ako členovia Európskej únie a využívať ho taktiež môžeme pri každom presune z našej krajiny do všetkých členských štátov Európskej únie, vrátane Albánska, Bosny a Hercegoviny, Čiernej Hory, Lichtenštajnska, Islandu, Macedónskej republiky, Nórska, Srbska a Švajčiarska. V týchto krajinách podľa oficiálnych predpisov môžete na vycestovanie využiť i alternatívu občianskeho preukazu. Je dôležité si však tiež zistiť podmienky na jednotlivých letiskách, ktoré môžu toto všeobecne platné pravidlo zmeniť a zaviesť vlastné. V tomto prípade je dobré mať ako náhradu platný cestovný pas.

Jedna z podmienok práce v Anglicku je znalosť cudzieho jazyka. V tomto prípade ide o angličtinu, čím viac ju ovládate, tým máte vyššiu šancu na kvalitnú prácu. Existuje všeobecné pravidlo, že ohodnotení budete týždenne, pričom je bezpodmienečné založenie zahraničného bankového účtu. Banka Lloyds ponúka pre každého zdarma otvorenie nového účtu bez poplatkov za jeho využívanie. Pri založení účtu môžete uzavrieť zmluvu so zamestnávateľom a začať pracovať. Ale aké sú tie najlepšie platené džoby? Môže to byť vec názoru. Anglicko patrí  do skupiny krajín s vysokým ohodnotením za vykonanú prácu vo všeobecnosti. Vysokému platu sa  tešia mnohé odvetvia povolaní – lekári, právnici, ale i chyžné, barmani, servírky a kuchári. Práca chyžnej je v tejto krajine pomerne vysoko ohodnotená, čo je v porovnaní so Slovenskom rozdiel.

Práca v zdravotníctve si vyžaduje dokonalé vzdelanie, prax, a v zahraničí hlavne znalosť cudzieho jazyka, ktorá musí byť na vysokej profesionálnej úrovni, preto je toto povolanie  vykonávané spravidla domácou populáciou obyvateľov. Dostať sa do tejto pracovnej pozície nie je ľahké, aj keď nie nemožné. Do vašej pozornosti pri záujme o toto povolanie – lekára, kladieme do pozornosti slovník úzko špecializovaný na lekárske výrazy a samozrejme vysoký stupeň znalosti anglickej gramatiky. Plat lekára sa v Anglicku pohybuje okolo 4000- 5000 libier mesačne. Ohodnotenie je naozaj kráľovské a dokonale pokrýva  prirodzene vysoké výdavky za ubytovanie a cestovanie.

Vysokej obľúbenosti sa tešia povolania ako servírka, kuchár, predavač, skladník a iné, ktoré sa radia do kategórií povolaní, o ktoré pri vstupe do Anglicka máme najväčší záujem. Tak, ako pri ostatných povolaniach, si vyžadujú aspoň základnú znalosť angličtiny, čo je však dôležitejšie, je prax. Svoju úroveň jazyka však môžete zlepšiť priamo v krajine, treba sa ale pripraviť na povolanie, ktoré vás bude čakať  a staviť na istotu. Plat servírky sa pohybuje okolo 1200 libier mesačne.

Na poukázanie podmienok a platov v zahraničí sme použili ako príklad Anglicko, ktoré má na Slovensku v rámci záujmu o prácu v zahraničí svoje miesto. Podmienky v ostatných krajinách sa príliš neodlišujú, netreba však zabúdať, že v krajinách nám najbližším (Rakúsko a Nemecko) budete potrebovať pracovné povolenie ešte predtým, ako začnete uvažovať nad prácou. Tak, ako v Anglicku, ani tu nesmieme zabúdať na cudzí jazyk, v tomto prípade ide o protichodnú nemčinu. Podobne, ako v Anglicku, platí pravidlo: „Čím viac, tým lepšie“. Toto nepísané pravidlo, však môžete svojou šikovnosťou vylepšiť a svoju znalosť jazyka ponechať na vlastnej zodpovednosti a odhodlaní. Nie je nič lepšie ako sa učiť priamo v krajine, v ktorej sa práve nachádzate. Pri návšteve daných krajín budete mať k tomu dennodenne mnoho príležitostí.

Najlepšie platené povolania v zahraničí 2.33/5 (46.67%) 3 votes

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

*